چهارشنبه 25 فروردين 1400  /  2021 14 Apr   
ساعت :  0:59 GMT  /  تهران -  5:29
در گرامیداشت هفته بسیج

اعضای بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر طهرانچی دیدار کردند

نشست صمیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاونان، مدیران، فرماندهان بسیج کارکنان و اعضای شورای فرماندهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشستی با معاونان، مدیران، فرماندهان بسیج کارکنان و اعضای شورای فرماندهی که امروز در سازمان مرکزی برگزار شد،ضمن گرامیداشت هفته بسیج با بیان اینکه بسیج ثمره اعتقاد به ولایت است، گفت: امام راحل نهالی را تحت عنوان بسیج پایه گذاری کردند که این نهال 40 سال جمهوری اسلامی ایران را حفظ کرده و توسط مقام معظم رهبری به خوبی توسعه یافته و در منطقه منشاء خیر و برکت شده است.

وی با تأکید بر اینکه بسیج یک مدل و الگو است، اظهار داشت: الگوی موفق بسیج توانسته در حفظ اقتدار منطقه ای جهان اسلام نقش آفرینی کند. ثمرات بسیج بسیار مؤثر بوده و باید خداوند را به خاطر این نعمت شاکر باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه ملت ایران مفتخر به پایه گذاری حرکتی شده که توانسته بر بستر بسیج، کشور را حفظ کند، خاطرنشان کرد: حوادث و ناآرامی های هفته گذشته که به اعتراف مسئولان آمریکا ماحصل دو سال برنامه ریزی بود، با جوش و خروش بجا و به موقع بسیجیان در هم شکسته شد و نشان داد شجره طیبه بسیج دارای کارکردهای بسیار مؤثر در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر طهرانچی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم خداوند به همه بسیجیان نیت و عمل خالص عطا کند و راه و تفکر بسیجی نجات بخش است.

بسیج در تمام شئونات کشور فعال است

همچنین دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با بیان اینکه انقلاب اسلامی الهام گرفته از اسلام ناب محمدی است و از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی کشور همواره با توطئه های مختلفی روبه رو بوده است، گفت: برای حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و ارزشها باید یک حرکت خودجوش از میان توده های مردم شکل می گرفت که کشور و نظام را از توطئه ها و گزند دشمنان حفظ کند.

وی با بیان اینکه بسیج یک نهاد اجتماعی و عضوی از ساخت و نظام اجتماعی جامعه است که دارای مفهوم والای عرفانی است، اظهار داشت: بسیج در تمام شئونات کشور فعال است و هر جایی که نیاز به حرکت درست و جدی است، بسیج ورود کرده و خوش درخشیده است.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ممکن است برای عده ای بسیج تداعی خاطره جنگ، دفاع و غیرت ملی باشد، اما بسیج این غیرت ملی را در تمام عرصه های فرهنگی، نظامی، اجتماعی، علمی و ... به منصه ظهور رسانده و اجرا کرده است.

دکتر رنجبر تأکید کرد: آرمان و اهداف عالی انقلاب اسلامی باید از چارچوب مرزهای ایران بگذرد و به دروازه های ملل محروم و توده های مظلوم و مستضعف و به گوش مردم جهان برسد تا زمینه های حکومت عدل الهی و جهانی ولی عصر(عج) را آماده کند.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) با فرمان تشکیل بسیج در واقع یک شیوه مدیریتی و مدرسه ای را پایه گذاری کردند که در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره توطئه های دشمنان را با الطاف الهی خنثی کرده اند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک هفته بسیج به تمام بسیجیان و با تأکید بر حضور همراه با خانواده در راهپیمایی که فردا دوشنبه در محکوم کردن فتنه فتنه گران برگزار می شود، گفت: اغتشاشات و نا آرامی های هفته گذشته که به سرانجام نرسید و در هم شکسته شده نتیجه ورود بسیجیان و هوشیاری مردم عزیز ایران بود.

بسیج همراه همیشگی انقلاب، رهبری و مردم است

مهندس احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، گفت: بسیج همراه همیشگی انقلاب، رهبری و مردم است و در تمام صحنه های کشور حضوری فعال و مؤثر دارد.

وی با تأکید بر اینکه بسیجیان بهترین اقشار جامعه هستند، اظهار داشت: بسیج توانسته جمهوری اسلامی ایران را در داخل و خارج از کشور حفظ کند و تفکر انقلابی را اشاعه دهد.

مهندس حیدری با بیان اینکه تفکر بسیجی، تفکر ایثار، گذشت و شهادت است، گفت: همین تفکر است که کشور را از انحرافات نجات داده و سبب درخشش انقلاب اسلامی شده است.

وی گفت: امیدوارم راه و تفکر بسیجی در جامعه تداوم داشته و جاری و ساری باشد.

اعلام آمادگی بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی برای دفاع از انقلاب اسلامی

دکتر حسین نصیرزاده فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه نیز در ابتدای این مراسم گفت: بسیج در 40 سال عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره از نظام دفاع جانانه کرده و اثرگذار بوده است.

وی اظهار داشت: بسیج بعد از دفاع مقدس در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی و ... حضور فعال و اثرگذار دارد و پشتیبان و حامی انقلاب، نظام، کشور و مردم است.

وی در پایان تأکید کرد: بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی نیز برای دفاع از انقلاب اسلامی، کشور و مردم اعلام آمادگی می کنند.

انتهای پیام/

   1398/9/3 15:42