چهارشنبه 25 فروردين 1400  /  2021 14 Apr   
ساعت :  2:11 GMT  /  تهران -  6:41

نصیرزاده: انقلاب اسلامی ایران نسخه مستضعفان جهان در برابر زیادی‌خواهی غربی‌ها است

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حسین نصیرزاده صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پیروزي انقلاب اسلامي ايران را بايد مهم‌ترين و بزرگترين پديده قرن بيستم دانست، چرا که  فراتر از انقلاب کبير فرانسه در سال ۱۷۸۹ ميلادي و انقلاب سوسياليستي شوروي در سال ۱۹۱۷ توانست عرصه منطقه‌اي و بين‌المللي را تحت تاثير عميق خود قرار داده و بسياري از معادلات را دستخوش تغيير کند. 

وی افزود: شعار استقلال‌طلبی، نه شرقی و نه غربی، و دفاع از مظلومان و مستضعفان جهان که بعد از انقلاب اسلامی به جهان مخابره شد  زمینه‌ساز به خطر افتادن منافع استکبار جهاني در منطقه غرب آسيا شد. لذا قدرت‌هاي استکباري به رهبري آمريکا و استخدام دولت‌هاي مرتجع منطقه جبهه گسترده‌اي را براي مقابله با انقلاب تشکيل دادند و همه توان خود را براي براندازي نظام نوپاي اسلامي به کار گرفتند.
 
فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و  دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: نگرانی کشورهای غربي از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي ايستادگي ايران اسلامي در برابر زياده خواهي آنان و بر هم خوردن نظم خود ساخته‌اي بود که آنها در دنيا حاكم كرده بودند كه مي‌توانست  نسخه خوبي براي مستضعفان جهان باشد. 

نصیرزاده بیان کرد: ابتدا با توسل به جنگ نیمه سخت و ایجاد آشوب‌های محلی، منطقه‌اي و  ايجاد آتش فتنه در قوميت‌ها و پس از آن با ساماندهي رژيم بعث عراق و پشتيباني تمام عيار جهاني با تحميل جنگ سخت و تجاوز نظامي درصدد تحقق اهداف شوم خود برآمدند که با رهبري هاي داهيانه و مديريت هوشمندانه حضرت امام خميني(ره) و ايستادگي ستودني ملت بزرگ ايران بر روي اهداف و آرمان‌هاي انقلاب و دفاع همه جانبه از آب و خاک ايران اسلامي اهداف دشمن را پس از هشت سال دفاع مقدس و مقتدرانه در اوج مظلوميت  خنثي نمودند و علي رغم خسارتهاي سنگين پيروزي را از آن خود کرد. 

وی ادامه داد: دفاع مقدس مظهر حماسه،معنویت، دینداری، آرمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهی، ایثار، مقاومت و از خودگذشتگي بود که متاسفانه هنوز هم نتوانستيم از اين گنج عظيم بهره کامل را ببريم، بي ترديد حفظ و تقويت اين روحيه نه تنها در نيروهاي نظامي بلکه در مسئولين و عموم مردم همواره يکي از مهم‌ترين دلايلي خواهد بود که گزينه نظامي را بي اثر و بي معنا کند. 

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: استکبار جهانی دقيقاً از دهه دوم انقلاب و پس از ناکامي در تجاوزات بي امان و سخت خود عليه تماميت عرضي نظام اسلامي و خواست ملت ايران وارد عرصه جنگ نرم شد و با همه توان و امكانات امپراطوري رسانه‌اي خود اعم از شبكه هاي ماهواره اي، شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي وارد نبرد مستقيم با نظام جمهوري اسلامي شد و به موازات افزايش اقتدار نظام اسلامي و توسعه عمق راهبردي، ميزان هجمه نرم دشمن تشديد شده است. 

نصیرزاده خاطرنشان کرد: همه ابعاد جنگ نرم اعم از نفوذ سیاسی، نفوذ فرهنگی، تحریم و فشار اقتصادی در دستور کار خود قرار داده است که نمونه هاي آنرا مي توان در فتنه سال ۷۸ و سال ۸۸ به خوبي لمس نمود که البته عيار مردم در سخت ترين شرايط مجددا سنجيده شد و مردم همچنان علي رغم تمام شبهه پراکني ها و تخريب ها پايبند به اصول و ارزشهاي امام و انقلاب خود ماندند و بصيرت خود را به دنيا نشان دادند اما با هزار افسوس عده‌اي از مسئولين سابق به جهت بي بصيرتي و دنيا طلبي از قطار انقلاب پياده شدند که البته به فرمايش رهبر فرزانه انقلاب رويش‌هاي ما بيش از ريزش هاي ماست.   

وی افزود: واقعیت تلخ این است، آسیبی که دشمن در جنگ نرم بر پیکره انقلاب اسلامي و مردم وارد نمود قابل مقايسه با جنگ تحميلي هشت ساله نيست چون تخريب ها در عرصه جنگ نرم قابل اندازه گيري نيست و به مرور زمان در حال اجراست.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: زمینه‌ساز واقعه عظيم عاشورا هم از طريق جنگ نرم بود که دشمنان اسلام توانستند با انجام عمليات تخريبي و شبه پراکني عليه امام معصوم (ع) و بي بصيرتي خواص، جامعه اسلامي را به جايي برسانند كه زمينه شهادت امام حسين (ع) و اسارت اهل بيت آن‌را فراهم كردند. بنابراين واكاوي جنگ نرم امروز و ارزيابي ابعاد آن و تفاوت آن با جنگ سخت مي‌تواند زمينه تحول در اركان نظام را فراهم نمايد كه قطعا خواص سهم بسياري در بصيرت بخشي به جامعه دارند.

نصیرزاده عنوان کرد: اهمیت توجه ویژه به ابعاد جنگ نرم در این است که بدانیم انقلاب اسلامی نيز يک تهاجم نرم گسترده و تمام عيار به ساختار استکبار جهاني و غرب بود. آنچه باعث شده است استکبار جهاني در نقشه‌هاي نظامي خود دچار ترديد شود اتکا به توانمندي هاي داخلي و تقويت روحيه جهادي و مقاومت در جامعه بوده، دو نقطه قوتي كه نه تنها در دوران جنگ بلكه در دوران صلح و حتي مذاكره مي تواند شرايط برتري را براي هر كشوري بجا گذارد كه البته در بخش هايي به جهت عدم اعتقاد به تحقق وعده الهي اين امر محقق نشده است.

وی ادامه داد: پافشاری بر همین اصول پس از گذشت چهار دهه از حیات طیبه انقلاب اسلامی آنان را معتاد به مذاکره با ايران نموده است تا بتوانند از اين رهيافت جمهوري اسلامي را در چارچوب مورد نظر خود قرار دهند. بر کسي پوشيده نيست که همين رويکرد انقلاب اسلامي و پايداري بر آن به عنوان نقطه قوت ايران اسلامي همچنان مي تواند جايگاه کشور را در مناسبات بين المللي ارتقا دهد به گونه اي که در شرايط فعلي بسياري از سهم ايران در نظم نوين جهاني به خصوص در منطقه غرب آسيا صحبت مي كنند و اين دستاورد مقاومت در همراه نشدن با نظام ناعادلانه اي است كه در جهان توسط چند كشور ايجاد شده است.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تجارب مهمی که دفاع مقدس به ما آموخت عبارت است از لزوم وحدت اقشار و گروه ها در برابر دشمن خارجی، تکیه بر توان و مشارکت مردم به معنای واقعي كلمه، مقاومت و ايثار به عنوان رمز پيروزي، اعتماد به جوانان در عرصه هاي مختلف حاكميت و اعتقاد به شعار ما مي توانيم. دفاع مقدس به ما آموخت كه حواسمان به فتنه‌گران داخلي باشد چون همواره زمينه‌ساز تجاوز سخت و نرم بيگانگان و دشمنان خارجي بودند و امروز نيز دشمن بدون مقدمه سازيهاي ايادي داخلي خود نخواهد توانست خللي در مسير انقلاب ايجاد كند.

نصیرزاده بیان کرد: دفاع مقدس یک دانشگاه است که درس‌های سخت اما شیریني به ملت ما و مسئولان در حوزه‌هاي نظامي، اقتصادي، سياسي و اجتماعي آموخت که راهگشاي بحران‌هاست و در هر زمان اگر به شايستگي بازخواني شوند قطعاً پيروزي از آن ماست.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما در طول جنگ تحمیلی نشان دادند تا آخرین توانشان برای نابودی ملت ايران و هويت انقلابي اسلامي ما تلاش خواهند کرد و آنجايي هم که اقدامي نمي‌کنند نه از سر خيرخواهي بلکه از سر ناتواني است. به واقع دشمني و عداوت و زياده‌خواهي دشمنان حدي ندارد و تنها راه مقابله با آنان مقاومت و ايستادگي بر اصول است.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی در جایگاهی ايستاده است که پيشرفته ترين هواپيماي جاسوسي ابرقدرت نظامي دنيا را با موشک بومي خود ساقط ميکند و دشمن بابت هدف قرار ندادن هواپيماي دوم تشكر ميكند، در پاسخ به دزدي دريايي انگليس كشتي آنها را توقيف ميكند و آنها ملتمسانه خواستار آزادي آن مي شوند، اين عزت و اقتدار محصول تفكر مقاومت و ما مي توانيم به رهبري حضرت امام خامنهاي است.

وی گفت: بسیجیان عزیز امروز بایستی بصيرت عمار گونه داشته باشيم تا سنگر خود را در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌هاي انقلاب پيدا کنيم و در عرصه جنگ نرم که عرصه‌اي به مراتب سخت تر از جنگ سخت است خودي و غير خودي را تشخيص دهيم و گوش به فرمان رهبر و مقتدايمان باشيم تا نقشي موثر در اجراي بيانيه گام دوم انقلاب و پيشبرد اهداف بلند مدت انقلاب داشته باشيم.

   1398/7/17 09:17