یکشنبه 28 دى 1399  /  2021 17 Jan   
ساعت :  23:31 GMT  /  تهران -  3:01

میزبانی سما از همایش فرماندهان پایگاه های مقامت بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان تهران

گردهمایی یک روزه همایش فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان تهران با حضور فرماندهان بسیجی در حوزه ستادی سازمان سما برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی سما، در آغاز این گردهمایی دکتر عسگری معاون اداری و مالی و فرمانده بسیج کارکنان سازمان سما ضمن خوشامدگویی به فرماندهان بسیجی استان تهران، به موفقیت های کسب شده در حوزه بسیج سازمان سما از جمله عضوگیری، تبدیل وضعیت بسیجیان از عادی به فعال، حضور گسترده بسیجیان سما در راهپیمایی 13 آبان، بازدید های مناسبتی، پخش فیلم های سینمایی با هدف به تصویر کشیدن رشادت ها و ایثارگری های بسیجیان و غبار روبی از مزار شهدا اشاره کرد و با قرائت شعری زیبا در وصف بسیجیان سخنان خود را پایان برد.
 

سپس دکتر نصیرزاده فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به جمع بندی برنامه های سال 97 و اعلام آمادگی برای خدمت جانانه در سال 98 اشاره کرد و گفت:«پس از حضور دکتر منظری توکلی ریاست سازمان سما که از نیروهای ارزشی، انقلابی و بسیجی این نظام می باشد در مسند ریاست این سازمان، فعالیت های بسیج در این سازمان شتاب فزاینده ای گرفته است.»
 

وی با اشاره به تغییرات مدیریتی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، فعالیت بسیجیان در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را در دوره جدید بسیار مثبت و موثر ارزیابی کرد.
وی به ضرورت داشتن نگاه عمیق و دقیق فرماندهان بسیجی نسبت به تحولات سیاسی روز جامعه و دنیا تاکید کرد.
دکتر نصیرزاده از تلاش های شوم دشمنان برای ایجاد چالش های متعدد برای نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و گفت:«بنا به فرمایشات صریح و هوشمندانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، تمام دنیا، ایران را به عنوان نظام مقاومتی می شناسد که از تشکیلات گسترده و مستحکم برخوردار است.»

 

وی گفت:«اگر آمریکایی ها در سال 57 بعد از اتمام جنگ به ما تهاجم کردند، ما با تمام قدرت به حوزه استکبار جهانی حمله کردیم. مرزهای استکبار را بهم ریختیم و مناطقی از آنها را نیز تصرف کردیم.»
وی با اشاره به جنگ اقتصادی تمام عیاری که دشمن برای ما راه انداخته است، اظهار داشت:«همانگونه که در دفاع مقدس با کم ترین امکانات تمام قد در برابر دشمن ایستادیم، امروز هم در تمام حوزه ها در مقابل دشمن ایستاده ایم.»
فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از فرماندهان خواست تا نسبت به جنگ نرم دشمن هوشیار و حساس باشند چرا که دشمنان در تلاش هستند مردم را به خیابان ها بکشانند.
این مقام مسئول با تشریح تلاش دشمنان در حوزه فضای مجازی خاطر نشان کرد:«بسیجیان با راه اندازی گردان های سایبری و فعالیت های سایبری عرصه فضاهای مجازی را مدیریت نماید. باید تصاویری از انقلاب، رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و شهدای جان بر کف در این فضاها منتشر شود.»
وی افزود:«دفاع مقدس در ادامه راه عاشورا اتفاق افتاده است و گنجینه ای عظیم است واین نهضت امام حسین(ع) است که اسلام را زنده نگه داشته است.»

 

سپس دکتر منظری توکلی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری آخرین گردهمایی سال 97 فرماندهان بسیجی در مجموعه سما، گفت:«خدا را شاکریم که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضور مقتدرانه مردم در راهپیمایی 22 بهمن دشمنان را عصبانی کرد. دشمن تلاش بسیاری کرد تا نظام جمهوری اسلامی ایران جشن 40 سالگی خود را نبیند اما با حضور حماسی مردم شاهد شکست توطئه دشمنان بودیم. این حضور حماسی مردم همچنین توانست روحیه مضاعفی به رزمندگان مقاومت در سرتاسر دنیا دهد.»
وی ادامه داد:«متاسفانه بعد از همکاری همه جنبه دشمنان در کشورهای مختلف،  توانستند عده ای از عزیزان ما را در سپاه قدس به شهادت برسانند. اما باز هم شاهد بودیم که خون شهدا کار خودش را انجام داد و مردم دوباره برای بدرقه این شهدا به صحنه آمدند.»

 

دکتر منظری توکلی با اشاره به صدور بیانیه گام دوم  انقلاب توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی)،گفت:« امروز وظیفه همه ماست که نسبت به تبیین، تبلیغ، ترویج و عملیاتی سازی این بیانیه به ویژه در محیط های دانشگاهی اهتمام بورزیم.»
دکتر منظری خاطر نشان کرد:«برای همه چیز می توان طول عمر مفید و تاریخ مصرف فرض کرد، اما شعارهای جهانی انقلاب اسلامی و دینی ایران از این قاعده مستثنی است.»
این مقام مسئول در خاتمه عامل اصلی نارضایتی امروزه  مردم را، بی عدالتی مسئولان برشمرد.
معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با قرائت بخش هایی از بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری،  همگان را به پیروی جدی از فرمایشات ایشان توصیه کرد.

 

سپس حجت السلام و المسلمین معتمدی معاون فرهنگی و تربیتی سما با تلاوت آیات 16 و 17 سوره اعراف، استراتژی اصلی دشمنان را گمراهی بندگان از راه مستقیم برشمرد و گفت:«راه مستقیم ولایت الله است که در ولایت ولی الله ظهور پیدا می کند. ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرچم ولایت را بلند کرده ایم.»
وی در ادامه سخنان خود به استراتژی شیطان برای خروج بندگان از مسیر خدا اشاره کرد.
در خاتمه این گردهمایی یک روزه، فرماندهان بسیجی با حضور بر مزار شهدای گمنام کهف الشهدای ولنجک و غبار روبی از مزار آنها، به تجدید بیعت با آرمان های شهیدان پرداختند.
   1397/12/19 08:10