یکشنبه 28 دى 1399  /  2021 17 Jan   
ساعت :  23:15 GMT  /  تهران -  2:45

تبدیل نظام دیکتاتوری به مردم‌سالاری مهمترین دستاورد انقلاب بود

تبدیل نظام دیکتاتوری به مردم‌سالاری مهمترین دستاورد انقلاب بود

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حسین نصیرزاده در همایش چهل سالگی انقلاب اسلامی با عنوان «تبیين دستاوردهاي انقلاب اسلامي و تشريح نقش جامعه دانشگاهي در تحقق اهداف و آرمان‌ها» که پيش از ظهر امروز در سالن شهيد مطهري دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد، با اشاره به مهمترين رسالت انقلاب اسلامي مبني بر تبديل نظام طاغوت سالار به نظام مردم سالار گفت: مردم سالاري مهمترين کاري بود که انقلاب اسلامي آن را محقق کرد. انقلاب اسلامي، مردم سالاري را با الهام از تعاليم اسلامي در کشور جاري کرد.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی با بیان ویژگی‌های انقلاب اسلامي در رابطه با تبديل نظام الهي به نظام مردم سالاري ديني اظهار کرد: يکي از تحولات بزرگ و اساسي انقلاب تغيير موضع کشور از ذلت به عزت و تبديل ايران به جايگاه تصميم‌گيري در سطح كلان است.

وی با بیان این نکته که تصمیم‌گیری و تعيين‌کنندگي مهم‌ترين دستاورد انقلاب اسلامي است، افزود: امروز انقلاب‌ دچار مهجوريت شده است؛ چون واقعيت‌هاي انقلاب و دستاوردهاي آن نه تنها توسط رسانه‌هاي استکبار جهاني نفي و با ارائه اطلاعات غلط و غير مستند رد مي‌شود بلکه توسط عده‌اي انقلابي سابق مورد هجمه قرار مي‌گيرد و نقش بلندگوي دشمن را در داخل بازي مي‌کنند كه اين خطرناك است. 

نصیرزاده تصریح کرد: خطرناک‌‌تر از آن سکوت مرگبار عده‌ای دیگر از انقلابیون است که برای حفظ پرستيژ سياسي و البته تحت تأثير عمليات رواني دشمن روزه سکوت گرفته‌اند و از بيان واقعيت‌هاي انقلاب و دستاوردهاي غيرقابل انکار آن سر باز مي‌زنند و اينجاست كه رهبر فرزانه انقلاب اسلامي حضرت امام خامنه‌اي(مدظله العالي) احساس وظيفه مي‌كنند و يك تنه به ميدان مي‌آيند تا ارزش‌هاي انقلاب به زير كشيده نشود.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ورود رهبری به میدان و تبیین اين اقدام به‌عنوان زنگ خطر براي بسيجي‌ها، بيان کرد: امروز وظيفه من و شماي بسيجي سنگين‌تر از روزهاي جنگ تحميلي است. امروز خودي و غيرخودي درهم است و لازمه شناخت واقعيت‌ها بصيرت عمارگونه است، يعني هم بدانيم و هم در انتقال آن به ديگران کوشا باشيم. 

وی با بیان آگاه‌سازی مردم از دستاوردهای مردم و مقابله با هجمه‌های دشمنان گفت: همه مردم باید بدانند که انقلاب چه دستاوردهايي داشته است تا عده‌اي پياده نظام دشمن و نفوذي در داخل و استکبار جهاني در خارج جرئت نکنند به‌خاطر ظهور و بروز مشکلات اقتصادي زمزمه ناکارآمدي نظام را بيان کنند. اگر نظام ناكارآمد بود آمريكاي جنايت‌كار و انگليس خبيث و ايادي آن‌ها تا امروز چيزي از نظام باقي نمي‌گذاشتند نه اينكه مانند كودكان به بيان آرزوهاي محال خود در شوهاي تبليغاتي بسنده كنند.

نصیرزاده بزرگترین دلیل کارایی نظام جمهوری اسلامي ايران را استحکام آن در مقابل هجمه‌ها دانست و ادامه داد: به پشتوانه اين ملت از خود گذشته، اين‌که امروز نظام مقدس جمهوري اسلامي در دنيا نظراتش را صراحتاً بيان مي‌کند و هيچ ملاحظه‌اي در خصوص نظر قدرت‌ها ندارد با وجود دشمني‌هاي پيدا و پنهان يعني نظام اسلامي و انقلاب اسلامي به پختگي و استحکام رسيده است. يکي از بزرگترين نشانه‌هاي كارآمدي نظام اسلامي غير از پيشرفت‌هاي فراواني كه در تمام عرصه‌ها صورت گرفته،  ايستادگي در مقابل استكبار جهاني با حفظ اعتقادات و ايدئولوژي انقلاب اسلامي است. البته همه بايد مراقب باشيم چرا كه نفوذي‌ها عميقاً در سطوح مختلف در حال فعاليت هستند.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به لزوم حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های تعالی بخش امام خمینی(ره)، بيان کرد: بايد کار عميق فرهنگي کنيم تا عده‌اي نو كيسه سياسي نتوانند اصل انقلاب اسلامي را با استفاده از جايگاه بررسي‌هاي علمي ولي به واقع در قالب نفوذ تحقق ببخشند. بايد در مقابل هجمه‌هاي عليه انقلاب اسلامي سكوت نكنيم چرا كه جملگي همه ما مديون امام راحل(ره)، شهدا و اين انقلاب هستيم. انقلاب اسلامي بود كه به ما حيات طيبه داد، به ما عزت داد، به ما اعتماد به نفس داد تا به اين پيشرفت‌ها نائل شويم و براي ما استقلال و آزادي را به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: لزوم عبور از چالش‌های داخلی و خارجی «انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابي عمل کردن» است تا بتوانيم با توجه به ظرفيت‌ها و امکانات کشور، حرکت پرافتخار و سرشار از اعتماد به‌نفس و اميد را به سمت آرمان‌ها با قدرت و شتاب بيشتري ادامه دهيم. يک انقلابي بايد با مشي صحيح، عاقلانه، شجاعانه و پرانگيزه در بستر نظام اسلامي هم ويژه کار كند و هم اهل مطالبه آرمان‌گرايانه باشد كه اگر اين‌گونه عمل نكنيم قطعاً اقدامات دشمن در تهاجم فرهنگي و اقتصادي لطمات جبران ناپذيري را وارد خواهد كرد. 

نصیرزاده درباره تأثیر انقلاب اسلامی در تحولات بنیادی و عمیق کشور در حوزه ارزش‌ها، اصول و مباني اعتقادي و اجتماعي جامعه، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامي يک حرکت مستمر است و اراده و خواست مردم و انقلاب دروني در آن‌ها شرط بقاي انقلاب اسلامي است.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برخی از آرمان‌های محقق شده ملت ایران در دوران جمهوری اسلامي، افزود: پيوند دين و سياست، احياي آزادي‌هاي سياسي و تحقق مردم‌سالاري ديني، افزايش بينش سياسي جامعه، احياي خودباوري و رهايي از وابستگي به غرب، حرکت جدي در مسير عدالت و محروميت‌زدايي، حفظ تماميت ارضي، اجتماعي شدن امنيت، خودکفايي نظامي، حرکت به سمت توسعه متوازن، كاهش فاصله مركز پيرامون اتحاد ملي بر مبناي همبستگي اسلامي، چرخش قدرت، رهايي از فراماسونري، مردمي بودن حاكمان، انتخابات واقعي و جدي را مي‌توان گوشه‌اي از تحولات رخ داده در طول انقلاب برشمرد.

وی عنوان کرد: نظام برآمده از رأی ملت، مشروعیت الهی مردمی نظام سیاسي، آزادي فعاليت سياسي، شايسته سالاري، رقابت سياسي، گسترش نهادهاي انقلابي و کارآمد، آزادي نسبي رسانه‌ها، ساخت قدرت برآمده از شخصيت و اقناع و اسلام، مناسبات دو سويه قدرت دولت و ملت، تکثر احزاب و تشکل‌ها، برخورد با فرقه‌هاي ضاله استعمارساز، حمايت از مستضعفان و محرومان، برخاستن بسياري از مسئولان در کشور از طبقه پايين، کاهش فاصله فقير و غني و محروميت‌زدايي، اعتماد بالا و نقد حكومت، فعاليت آزادانه مراجع، منشأ اسلامي ايراني قوانين، باز بودن دايره قدرت به طبقات پايين و به‌ويژه استقلال همه جانبه و مردمي بودن نظام، سياست مستقل در عرصه بين‌الملل و وابسته نبودن به شرق و غرب، تكيه بر توان داخلي، اسلام‌گرايي به جاي باستان‌گرايي در دوره پهلوي، توجه به آموزش اسلامي و رسانه‌ها از حيث ديني و دور كردن مراكز فرهنگي از زمينه‌هاي انحراف و فساد از جمله ديگر آرمان‌هاي محقق شده انقلاب است.

تاریخ:
۱۳۹۷/۱۱/۱۵
   1397/12/18 15:03